Programlama öğrenimine ufak katkılar

Hakkımda

Merhaba,

Ben Salih BALTALI. 1981 yılında Sivas’ta doğdum. 1999 yılında Sivas Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü’nden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Öğretimi ve Teknolojileri Öğretimi (kısaca BÖTE) bölümünü kazandım. 2004 yılında mezuniyetin ardından MEB’te Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak atandım. Sırasıyla Düzce, Batman ve Bursa’da çeşitli devlet okullarında 11 yıl çalıştım. 2013 – 2016 yılları arası Uludağ Üniversitesinde programlama öğretimi alanında tezli yüksek lisansı bitirdim.

Lise yıllarımdan beri programlama ile ilgileniyorum. Hem yeni diller öğrenmek hem de öğretmek sevdiğim bir iş. Bu nedenle birçok kurs açıp öğretmen, öğrenci ve memurlara dersler verdim. 2017’de kurduğum Programlama Merkezi adlı girişimle yine programlama öğretimi işini devam ettiriyorum. Algoritma analizi ve programlama problemleri çözmek uzun yıllardan beri devam ettirdiğim bir uğraş. Bu alanın dinamik bir alan olması sebebiyle bol bol okuma gerektiriyor. Bu nedenle yabancı dilde kitap, web sitesi, döküman, video taramak en sık yaptığım işlerden birisidir. Bunun dışında klasik ve Türk halk müziği dinlerim. Evliyim; bir kadın kocası, 2 çocuk babasıyım.

Eğer programlama öğrenmek istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yayınlarım
2011- jQuery (Kodlab Yayınevi)
2012- jQuery Mobile (Kodlab Yayınevi)
2017- Kodu Game ile Programlama (Pusula Yayınevi)
2017-2018 Stem Maker ve Stem Junior Maker dergilerinde programlama öğretimi üzerine makaleler yazdım.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum. Facebook’ta Programlama Merkezi ve Twitter’da @salih_baltali hesapları altında programlama ile ilgili teknik paylaşımlar yapıyorum.